دیدبان نیشابور:محمد اسماعیل اعتمادی، رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی نیشابور، ظهر چهارشنبه در نسشت خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار کرد: نیشابور با دارا بودن جاذبه های منحصر به فرد گردشگری یکی از قطب های گردشگری در شرق کشور است لذا مسئولیت میراث فرهنگی و صنایع دستی در شهرستان سنگین خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه شهرستان سه خانه مسافر و چهار اقامتگاه بوم گردی دارد، افزود: با کمبود جدی اقامتگاه برای اسکان مسافران روبه رو هستیم.


اعتمادی با تأکید بر اینکه سیاست وزارت میراث فرهنگی در جهت بهبود حال مسافران، تأسیس اقامتگاه بوم گردی است، تصریح کرد: اقدامات لازم برای احداث سه اقامتگاه بوم گردی در شهرستان انجام شده است، لذا امیدواریم با احداث این اقامتگاه ها بتوانیم خدمات مناسب تری به مسافران ارائه دهیم.
رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی نیشابور با اشاره به اینکه برای مرمت بناهای تاریخی در سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان هزینه شده است، ابراز کرد: عمده ترین اقدامات مربوط به مرمت کاشی های آرامگاه عطار، خیام و کمال الملک و مرمت حمام مرمر به عنوان سفره خانه بوده است.
وی با اشاره به وضعیت خانه های تاریخی نیشابور، عنوان کرد: ۳۰ خانه تاریخی در شهرستان نیشابور پتانسیل ثبت ملی را دارند اما بسیاری از این خانه های تاریخی به حال خود رها شده و یا در تملک شهرداری قرار گرفته اند.
اعتمادی عنوان کرد: در سفر سال گذشته ریاست جمهوری، به حوزه میراث فرهنگی شهرستان نیشابور اعتباری حدود ۴۵ میلیارد تومان اختصاص داده شد که تاکنون در این زمینه مبلغی به شهرستان تخصیص نیافته است.
قدس آنلاین