دیدبان نیشابور:معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: طی دو مرحله عملیات راهسازی ۴۵ کیلومتر از جاده های این استان با استفاده از فناوری جدید به روش میکروسرفیسینگ روکش آسفالت شد.
علیرضا خجسته افزود: سه سال پیش ۳۰ کیلومتر از جاده باغچه – نیشابور و امسال نیز ۱۵ کیلومتر از جاده های بجستان – فردوس و بجستان – گناباد با این روش روکش شده است.
وی گفت: در فناوری میکروسرویسینگ که سالهای متمادی در کشورهای صنعتی برای روکش آسفالت مورد استفاده قرار می گیرد از مصالح ریزدانه و کاملا شکسته و تمیز، فیلرهای معدنی، امولسیون قیر و افزودنیهای پلیمری استفاده می شود. هزینه این نوع روکش معادل ۳۰ درصد روش قدیمی روکش آسفالت است.


معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی عمر روکش آسفالت جدید را حداقل پنج سال عنوان و بیان کرد: امسال نیز روکش جاده های مهنه – فیض آباد به طول ۱۰ کیلومتر، فیض آباد – بجستان به طول ۱۵ کیلومتر و سه راهی مهنه – گناباد به طول ۳۰ کیلومتر از طریق این روش در حال اجرا است.
طی سالهای ۹۲ تا ۹۷ در طول پنج هزار و ۹۰ کیلومتر از راههای خراسان رضوی عملیات روکش، ترمیم و لکه گیری صورت گرفته است. همچنین طی چهار ماه نخست امسال ۵۰ کیلومتر راه در سطح استان با هزینه ۱۲۰میلیارد ریال روکش آسفالت شد.
خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که شش هزار و ۴۲۲ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی است.