خیام نیوز:دنبال ایده های خلاق هستید؟آیا برای ایده هایی که در ذهنتان دارید دنبال شریک کاری وسرمایه گذار هستید؟شاید هم دنبال این هستید که سرمایه تان را در بهترین جای ممکن سرمایه گذاری کنید؟
رویداد آموزشی استار تاپ ویکند نیشابور با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ چهارشنبه ۲۷ آبان ماه لغایت جمعه۲۹ آبان ماه در محل دانشگاه آزاد اسلامی نیشابوربا حضور اساتید و داوران این رویداد وشرکت کنندگان این همایش برگزار خواهد شد.علاقه مندان وافراد دارای ایده های خلاق میتوانند با مراجعه به آدرس زیر نسبت به ثبت نام در این رویداد اقدام نمایند.
http://neyshabur.startupweekend.ir

استارتاپ ویکند چیست

استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.

استارتاپ ویکند نیشابور

روز اول

استارتاپ ویکند یک رویداد ۳ روزه هست که درآن کارآفرینان جوان دور هم جمع میشوند، از همدیگر یاد میگیرند و سعی میکنند که ایده هایشان را به واقعیت به مرحله اجرا برسانند به هر شرکت کننده ۶۰ ثانیه فرصت داده میشود که ایده نوآورانه خود برای شروع یک کسب و کار جدید را مطرح کند. البته داشتن ایده الزامی نیست وبعد از شرکت کنندگان رای گیری می شود در مورد بهترین ایده ها ، ایدهایی که بیشترین رای را آورده اند و کسانی که این ایده ها را مطرح کردند از بقیه شرکت کنندگان تیم خودشان را انتخاب می کنند

روز دوم

شرکت کنندگان به تیم های ۷ یا ۸ نفره تقسیم شده و هر گروه سعی میکند ایده ای را پخته تر و به مرحله اجرا برساند قسمتی از تیم سعی میکند که مدل تجاری آن ایده را طراحی کرده و با صحبت با مشتریان بالقوه آن را اعتبارسنجی کند قسمت دیگر از تیم سعی میکند که نمونه اولیه آن محصول یا کالا را برنامه ریزی کرده تا بتوانند آن را برای آزمایش به مشتریان بالقوه عرضه کنند

روز سوم

تیم ها در کمال خستگی سعی در اتمام کارهای لازم برای ارائه به هیئت داوران را دارند ، این محصول می تواند نمونه از ایده باشد که اصل مطلب را ارئه بدهد «چه کسایی تونستند اینجا یک نفر جدید را پیدا کنند که شاید شریک آینده کاری شون باشه؟»