خیام نیوز:معاون دادگستری خراسان رضوی گفت: کمیته رصد فضای مجازی در شهرستان‌های خراسان رضوی تشکیل شد.
سید امیر مرتضوی ظهر امروز در ششمین جلسه کارگروه پیشگیری و برخورد با جرایم و تخلفات انتخاباتی خراسان رضوی در مجتمع ولایت مشهد با اشاره به اقدامات این کارگروه اظهار داشت: کمیته رصد فضای مجازی در تمام شهرستان‌های استان با محوریت دادستان و با حضور مخابرات، پلیس فتا، پلیس امنیت اجتماعی، اداره اطلاعات و سایر سازمانهای ذی ربط تشکیل شده و در مشهد نیز این مسئله تحت نظارت معاونت اجتماعی فرهنگی دادگستری استان در حال راهبری است.

وی نقش رسانه‌ها را در برگزاری یک انتخابات قانونی و اخلاقی بسیار مهم دانست و افزود: در این دوره نیز ان‌شاءالله شاهد ایفای نقش مؤثر و مثبت رسانه‌ها خواهیم بود.

مرتضوی بیان کرد: تمامی اقدامات و تحرکات در فضای مجازی در حال رصد و پیگیری است و مدیران شبکه‌های اجتماعی شناسایی و اقداماتشان تحت نظارت قرار گرفته است بنابراین شایسته است که فعالیت در این عرصه در چهارچوب شرع و قانون باشد.

وی افزود: یکی دیگر از نکاتی که مورد توجه ما قرار دارد بحث جانمایی فضای تبلیغاتی است و در این زمینه نیز اقدامات بسیار خوبی به انجام رسیده است.

معاون دادگستری خراسان رضوی تاکید کرد: الحمدالله هماهنگی و تعامل بسیار خوبی بین مسئولان اجرایی، قضایی، نظارتی و سایر دست اندر کاران برگزاری امر انتخابات در سطح استان وجود دارد و ان‌شاء الله در مرحله تأیید صلاحیت‌ها توسط هیئت‌های نظارت براساس قانون اقدام می‌شود.

رئیس حوزه ریاست دادگستری گفت: دادگستری استان خراسان رضوی با تمام توان از اقدامات قانونی مسئولان در تمامی حوزه های اجرایی و نظارتی حمایت می‌کند و قطعاً در راستای انجام وظایف قانونی خود با هرگونه اخلال گری در فرایند برگزاری انتخابات قاطعانه برخورد خواهد کرد.

تسنیم