در ایران سازمانهای مالی مختلفی وجود دارند که زیر نظر دولت نیستند و همین نکته می تواند تلاش برای شفاف سازی را با مشکل و تاخیر مواجه کند.

خیام نیوز:نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: شفافیت در نظام پرداخت مالی از شاخصهای توسعه یافتگی محسوب می شود.
حمید گرمابی پیرامون بیانیه اخیر رئیس جمهوری افزود: تلاش دولت تدبیر و امید برای تحقق شفافیت نظام پرداختها در ایران ستودنی و گامی در جهت توسعه است.
وی ادامه داد: حسن روحانی با صدور بیانیه در این زمینه جدیت و شفافیت دولت یازدهم را به نمایش گذاشته و با این اقدام در جهت شفافیت و ایجاد رضایت عمومی در جامعه عمل کرده و موفق خواهد بود.


این نماینده مجلس گفت: شاید دولت طی مدت باقی مانده بطور ۱۰۰ درصد موفق به تحقق این شفافیت نشود اما بطور حتم می تواند گامهای مثبت و اساسی در این زمینه بردارد.
وی افزود: شروع این اقدام در کشور قطعا با مشکلات، مسائل و موانعی همراه است اما با تلاش و جدیت دولت تدبیر و امید می تواند در این زمینه موفق باشد.

حمید گرمابی
گرمابی در زمینه مشکلات دولت در تحقق شفافیت در نظام پرداخت های مالی گفت: در ایران سازمانهای مالی مختلفی وجود دارند که زیر نظر دولت نیستند و همین نکته می تواند تلاش برای شفاف سازی را با مشکل و تاخیر مواجه کند.
وی افزود: البته در این مسیر ممکن است مشکلات و خلاء های قانونی نیز وجود داشته باشد که با ارائه طرح و لایحه قابل رفع است.
رییس جمهوری اسلامی ایران دوشنبه ۱۴ تیر ماه با صدور بیانیه ای خطاب به مردم بر بازکردن گره کور، کهنه و بجا مانده از سالیان دور که با استفاده از گریزگاههای قانونی در ساختار اداری کشور ایجاد شده تاکید کرد.
به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این بیانیه با تاکید بر اینکه با کسی پیمان اخوت نبسته است اعلام کرد تمام دستگاهها موظفند حقوق و مزایای دریافتی مقامهای کشوری و لشکری را به صورت حداقل و حداکثر دستمزد و پرداختی ماهانه در تارنمای وزارتخانه یا سازمانها و همچنین در تارنمای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای آگاهی عموم درج کنند.
خبرگزاری خانه ملت