خیام نیوز:مرحله استانی سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف در بخش خواهران، با رقابت ۱۳۰ شکوفه قرآنی به پایان رسید و نفرات برتر معرفی شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی با بیان این مطلب گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه تنها سازمانی است که مسابقات قرآن آن اختصاص به قشر خاصی ندارد و عموم مردم در همه رده های سنی می توانند در این مسابقات شرکت کنند.

حجت الاسلام سعید آخوندی افزود: در این راستا هر سال مسابقات قرآنی در دو مقطع سنی بزرگسال و شکوفه و در دو بخش خواهران و برادران، در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ و مفاهیم برگزار می شود.

قران

وی با اشاره به نتایج مرحله استانی سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن اوقاف مشهد گفت: در بخش خواهران در مقطع شکوفه ها زهرا بروغنی از سبزوار، زینب ضیاء دوست از سبزوار و فاطمه خوش دل از قوچان به ترتیب مقام های اول تا سوم را در رشته قرائت کسب کردند.

وی افزود: در رشته ترتیل، سیده زهرا اعلمی و ریحانه هادی زاده از مشهد و فاطمه فتح آبادی از قوچان نفرات اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و در رشته حفظ ۲۰ جزء فاطمه اصلاحی از بردسکن به عنوان نفر برتر معرفی شد.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: در رشته حفظ ۱۰ جزء رویا فضائلی طرقی از مشهد نفر اول، عاطفه غفاری مقدم از نیشابور نفر دوم و فاطمه رضا دوست از بردسکن نفر سوم این رشته در این دوره از مسابقات شدند.

وی گفت: در رشته حفظ ۵ جزء زینب قوی هوش و مینا نورائی بیدختی از مشهد به ترتیب اول و دوم شدند و ملیحه فتوحی از نیشابور سومین رتبه این رشته را به خود اختصاص داد . نفرات برگزیده به مرحله کشوری راه پیدا می کنند.

روزنامه خراسان