عضو شورای شهر نیشابور:نمایندگان سابق نیشابور عزمی برای تکمیل ورزشگاه انقلاب نداشتند

خیام نیوز:صادق هوشمند،عضو شورای شهر نیشابور گفت: عزم جدی از سوی نمایندگان سابق نیشابور برای تکمیل پروژه ورزشگاه انقلاب این شهرستان وجود نداشت.

هوشمند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس درباره پروژه نیمه‌تمام مجموعه ورزشی انقلاب نیشابور و اقدامات شورای شهر در این زمینه اظهار داشت: اختیارات شورای شهر محدود است، هرچند در سال ۹۳ به وزیر ورزش که در المپیاد ورزشی محلات در شهر نیشابور حاضر شده بود و از پروژه نیز بازدید کرد پیشنهاد داده شد تا با همین میزان پیشرفت فیزیکی این مجموعه به شهرداری نیشابور واگذار شود و تصدی سازمان توسعه و تجهیز اماکن ورزشی بر آن خاتمه یابد تا ظرف دو سال مجموعه را به بهره‌برداری برسانیم. هرچند بعد از رفتن وزیر تمام مکاتبات ما بی‌پاسخ ماند.

عضو شورای شهر چهارم نیشابور افزود: البته من معتقدم در آن زمان عزم جدی هم در نمایندگان نیشابور در مجلس شورای اسلامی وجود نداشت که خوب به اینجا رسید.

هوشمند بیان کرد: از آنجایی که بحث این پروژه باید در تهران پیگیری شود، کمیته ورزش و جوانان شورای شهر ویژه همین موضوع با نمایندگان مجلس چندماه قبل جلسه‌ای تشکیل داد و عملاٌ پیگیری جذب اعتبار از این دیدار شکل گرفت که خوب خوشبختانه شنیده‌ام پیگیری نمایندگان فعلی در حال به ثمر رسیدن است.

هوشمند همچنین در زمینه برخی اظهار نظرها در زمینه صرف بودجه ورزشی نیشابور در محل دیگر گفت: در همین مدت ما ۵ میلیارد تومان کار در حوزه ورزشی انجام دادیم. این‌که برخی می‌گویند اعتباری وجود داشته که صرف جای دیگر شده کذب محض است. برخی افراد اطلاعاتی در حوزه سیستم بودجه‌ریزی ندارند؛ پروژه ملی ورزشگاه انقلاب یک متولی دارد که آن هم وزارت ورزش و جوانان است. اگر اعتباری برای این پروژه مشخص می‌شد کسی جز در محل آن نمی‌توانست صرف کند.

وی ادامه داد: در شورای اسلامی شهر نیشابور با مجوز وزارت کشور، سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری شهرستان نیشابور تاسیس شد تا شهرداری بتواند در کنار سازمان‌های خدمت‌رسان خود متولی روح و فرهنگ شهری هم باشد. برای این سازمان ردیف بودجه مستقل تخصیص داده شد که حدود ۳ میلیارد در آن سال بودجه داشت.

عضو شورای چهارم نیشابور تصریح کرد: اماکن ورزشی و فرهنگی هنری به این سازمان واگذار شد تا کارها و فعالیت‌هایشان متمرکز برنامه‌ریزی شود. نهایتاٌ المپیاد ورزش محلات با بودجه مصوب ۲۰۰ میلیون تومانی برگزار شد. در سال بعد که المپیاد برگزار نشد نهایتاٌ با تصویب شورا این ۲۰۰ میلیون تومان در والیبال شهرستان هزینه شد که اعتبار خودش را داشت و ربطی به پروژه مجموعه انقلاب پیدا نمی‌کرد لذا امکان صرف آن هم در آن پروژه نبود.

هوشمند با اشاره به کمک مالی وزیر ورزش و جوانان در آن سال گفت:‌ در زمان برگزاری المپیاد ورزشی محلات، وزیر ورزش شخصاٌ ۱۰۰ میلیون تومان در جهت توسعه ورزش نیشابور به ورزش شهرستان کمک کرد که این هزینه نیز با پیگیری‌های ما پس از هفت ماه در اختیار اداره ورزش و جوانان شهرستان نیشابور قرار گرفت و طبق اظهارات آقای امینی رئیس وقت این اداره بین ۴۴ هیئت ورزشی شهرستان توزیع شد.

وی در خاتمه گفت: امیدوارم با بودجه‌ای که در راه است در فاز اول بتوان استخر و زمین چمن ورزشگاه را راه‌اندازی کرد هرچند اگر همان زمان به حتی شهرداری نیشابور به عنوان سرمایه‌گذار نگاه می‌کردند شرایط اینگونه رقم نمی‌خورد و این پروژه این مدت بلاتکلیف نمی‌ماند./تسنیم