خیام نیوز:در آیینی به مناسبت روز جهانی عکاسی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر نیشابور میزبان هنرمندان و عکاسان همراه با ادای دین به عکاسان ایرانی که در راه اعتلایی فرهنگ وهنر کشور در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، جشن برپا کردند.
رئیس انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد: از کانون عکس نیشابور که پیشینه ای بیش از ٢٣ سال دارد و از انجمن های هنری صاحب‌نام و اعتبار کشور است باید سپاسگزاری کرد.

مسعود سلیمانی سپهر گفت: در دنیایی که همه چیز خیلی زود فراموش می شود، تنها عکس ها هستند که با ثبت یک لحظه، راوی تاریخ می شوند.

وی خاطرنشان کرد: عکاسی آنچنان قدرتمند است که می تواند خشم، زیبایی، ظلم، امید و اندوه نهفته درون خود را به چشم هایی که نظاره گر آن هستند، منتقل کند.

سلیمانی سپهر یادآور شد: روز جهانی عکاسی را به آنان که از دریچه دوربین شان مهربانی و انسانیت را دیدند تبریک می گوییم و افتخار می کنیم که در این روز در انجمن گرد آمدیم.

رئیس انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: امروز عکاسان نیازمند عمیق شدن در مسایل و موضوع ها هستند تا به ذات بسیاری از مفاهیم پی ببرند که این نیازمند مطالعه است.

گفتنی است در پایان کیکی که به مناسبت این روز تدارک دیده بود بریده و مهمانان با شربت شیرنی پذیرایی شدند و احکام دبیران وداوران شانزدهمین جشنواره بیست دومین هفته فیلم و عکس نیشابور که از سوی رییس اداره فرهنگ و ارشاد صادر شده بود اهدا و دبیرخانه جشنواره کار خود را به صورت رسمی آغازکرد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
۳۰ مرداد ۱۳۹۶