فردی که با ارائه پیامک های تقلبی از هتل ها و مراکز تجاری، کلاهبرداری می کرد با تلاش کارآگاهان پلیس شهرستان نیشابور شناسایی و دستگیر شد .

خیام نیوز:فردی که با ارائه پیامک های تقلبی از هتل ها و مراکز تجاری، کلاهبرداری می کرد با تلاش کارآگاهان پلیس شهرستان نیشابور شناسایی و دستگیر شد .
سرهنگ”حسین بیات مختاری” فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور گفت: با دریافت مرجوعه قضائی از سوی مالک یک هتل در شهر نیشابور مبنی بر کلاهبرداری، موضوع در دستور کار تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی اظهارات مال باخته این پرونده مشخص شد، مردی جوان پس از اقامت یک روزه در هتل با ارائه یک پیامک تقلبی مبنی بر واریز وجه به حساب عابر بانک صندوق دار، محل را ترک کرده است .


سرهنگ بیات مختاری تصریح کرد: کارآگاهان هنگام رسیدگی پرونده متوجه شدند، گزارش های دیگری نیز از برخی هتل ها در شهرستان های دیگر و همچنین فروشگاه های بزرگ مبنی بر کلاهبرداری با همین شیوه به مرکز ۱۱۰ اعلام شده که رسیدگی به پرونده با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفت .
وی ادامه داد: کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی و با استفاده از بانک اطلاعاتی مجرمان، متهم سابقه دار۳۶ ساله را که غیر بومی است شناسایی و با اخذ نیابت قضائی در یک اقدام غافلگیرانه و ضربتی دستگیر کردند.
این مقام انتظامی افزود: متهم در در مواجهه با ادله و مستندات ضمن قبول بزه انتسابی اعلام کرد با نصب نرم افزار بر روی گوشی تلفن همراه خود برای خرید به فروشگاه های بزرگ مراجعه و پس از خرید با اعلام این مطلب که عابر بانکم همراهم نیست، قیمت کلی را از صندوقدار اخذ و سپس با نشان دادن گوشی به آنان مبنی بر تایید اطلاعات وارده واریز وجه، محل را ترک می کردم؛ همچنین پس از خرید و کلاهبرداری برای استراحت نیز به هتل های دیگر در همان شهرستان مراجعه و اقدام مجرمانه خود را ادامه می دادم .
سرهنگ بیات مختاری تصریح کرد: تاکنون ۶ نفر شاکی از شهرستان های مختلف استان خراسان رضوی جمعاً به مبلغ ۷۰میلیون ریال کلاهبرداری جهت پیگیری پرونده خود به پلیس آگاهی مراجعه و تحقیقات هم چنان ادامه دارد .
فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در پایان خطاب به شهروندان توصیه کرد : رسانه‌های خبری همواره اخبار مربوط به کلاهبرداری‌های ریز و درشتی را منعکس می‌کنند که مهم‌ترین دستاورد این اخبار، می‌تواند عبرت‌آموزی مردم ‌باشد؛ اما متأسفانه این گونه نیست و بیشتر افراد جامعه تصور می‌کنند که این حوادث Accidents فقط برای دیگران رخ می دهد و خودشان از این قاعده مستثنی هستند؛ لذا از شهروندان درخواست می شود به هشدار ها و توصیه های پلیس توجه تا فرصت ارتکاب جرایم از شیادان سلب شود.