"وعده‌های سرخرمن" برای گازرسانی به ۱۷۰۰۰ ساکن سرولایت نیشابور

خیام نیوز:جمعیت ۱۷ هزار نفری سرولایت نیشابور فاقد گاز است و تاکنون برای گازرسانی تنها وعده شنیده‌اند و هیچکدام عملی نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، برخی از روستاها و بخش‌های خراسان رضوی با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند و زمان زیادی است که گوش شنوایی نیز برای شنیدن و رسیدگی به مشکلات آنها وجود ندارد، مردمانی که انتظار زیادی نیز ندارند و برخورداری از حقوق اولیه را حق مسلم خود می‌دانند و خواهان آن هستند که یا وعده‌ای به آنها داده نشود و یا اگر وعده‌ای داده می‌شود به آن وفا شود.

سرولایت یکی از بخش‌های شهرستان نیشابور است که جمعیتی در حدود ۱۷ هزار نفر را در خود جای داده است اما شاید جالب باشد که بدانید این جمعیت ۱۷ هزار نفری فاقد گاز هستند و یا اینکه شبکه تلویزیونی درست و حسابی هم ندارند و یا آب برخی از روستاهای آنها حتی برای حیوانات نیز مضر است اما این مردم مجبور هستند از همین آب موجود برای شرب استفاده کنند.

جاده‌های روستایی آنها نیز وضعیت مناسبی ندارد و هرگاه مردم برای بهبود وضعیت جاده‌های مواصلاتی خود مراجعه می‌کنند با گزاره تکراری «بودجه نداریم» مواجه می‌شوند.

نایب رئیس شورای بخش سرولایت در زمینه مشکلات مردمان این بخش می‌گوید: بسیاری از مردم روستاهای سرولایت، فقط سه شبکه تلویزیونی را دارند که آن هم در اکثر مواقع خراب است و تصویری نشان نمی‌دهد و با همت خودمان قرار است زیرساخت‌های استقرار آنتن دیجیتال را برای مردم فراهم کنیم. بحث جاده‌های مواصلاتی ما نیز اصلاً وضعیت مناسبی ندارد؛ برای مثال از “سلطان میدان” تا “بشکن” آسفالت سرد ۲۰ سال قبل است.

حسین‌علی عسگری ادامه می‌دهد: آب شرب روستای خواج‌آباد و و رودخان و عشق‌آباد حتی برای حیوان نیز مضر است و بسیار شور است؛ هر وقت هم مراجعه می‌کنیم عنوان می‌شود بودجه کافی نداریم. بحث گاز را که اصلاً مردم بخش حتی اسمش را نیز نشنیده‌اند و برایشان غریبه است. نماینده سابق نیشابور وعده داده بود که در پایان سال ۹۶، گازرسانی به تمام روستاهای بخش سرولایت به اتمام برسد اما آب از آب تکان نخورده است.

وی می‌گوید: ۳۷ روستای ما هیچ‌کدام گاز ندارد جز چکنه؛ در زمستان برای گرمایش سوخت و هیزم استفاده می‌شود و گاهی حتی نفت هم پیدا نمی‌شود. منبع درآمد عمده مردم سرولایت کشاورزی و دامداری است اما برای مثال محلی برای فروش دام نداریم و انبار علوفه هم نداریم بارها درخواست وام داده‌ایم اما اعتنایی نشده است.