خیام نیوز:همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید مدرسه ای که هزینه ساخت آن از فروش ۱۷۱ تن کاغذ باطله دانش آموزان تامین شده بود روز شنبه طی مراسمی در نیشابور گشایش یافت.
مدیر آموزش و پرورش نیشابور در این مراسم گفت: این مدرسه با مشارکت اولیاء دارای دو کلاس با گنجایش ۲۰ دانش آموز و هزینه ۶۰۰ میلیون ریال ساخته شد. امیدواریم با ادامه این نوع طرحها به زودی مشکل کمبود فضای آموزشی در نیشابور برطرف شود.
وی ادامه داد: ۷۰ هزار دانش آموز در ۵۰۰ مدرسه شهرستان نیشابور تحصیل می کنند و سالیانه حدود سه هزار دانش آموز به این تعداد اضافه می شود.


مدیر آموزش و پرورش نیشابور به افزایش ۶۳ درصدی ثبت نام در مقطع پیش دبستانی این شهرستان اشاره و بیان کرد: امسال سه کلاس در بطور کوتاه مدت در قالب کانکس برپا شده که یکی از دلایل آن افزایش ناگهانی تعداد دانش آموزان است.
وی ادامه داد: هم اینک ۱۷ مدرسه ابتدایی و یک مدرسه مقطع متوسطه اول در نیشابور دونوبته هستند.تا پایان امسال ۱۸ طرح عمرانی با زیربنای ۱۲هزار و ۴۸۰ مترمربع و ۶۵ کلاس در این شهرستان بهره برداری می شود.

* راه اندازی سامانه ارتباط همزمان مدارس
قوامی نژاد همچنین از آغاز بهره برداری نخستین سامانه ارتباط اینترنتی بیسیم مدارس در این شهرستان خبر داد و گفت: با استفاده از این سامانه کلاسهای مجازی فوق برنامه و آموزشی کنکور در یک آموزشگاه برگزار شده و بطور همزمان در سایر مدارس پخش می شود.
وی افزود: مرحله نخست طرح شبکه اتصال بیسیم مدارس با هزینه یک میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال و همچنین مرکز رشد فناوری آموزش و پرورش نیشابور با هزینه یک میلیارد و ۴۰۰میلیون ریال اجرا شده اند.
مدیر آموزش و پرورش نیشابور ادامه داد: اجرای سامانه یکپارچه ارتباطی بیسیم سبب کاهش هزینه های مدارس در تمامی بخشهای حمل و نقل، تلفن، خرید نرم افزار و اشتراک اینترنت می شود.