خیام نیوز:نازنین مریم عمارلو و معصومه سادات شاکری شاعران نیشابوری برگزیدگان دهمین جشنواره ملی « یار و یادگار » و نخستین جشنواره ملی « رقص شمشیر جاهلی» شدند.
معاون اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور اظهارکرد: مهمترین چیزی که می‌تواند شعرا را با بدنه جامعه مرتبط کند واگویه‌هایی است که شاعران می‌توانند با آن جامعه را مخاطب قرار بدهند و از این دریچه می‌توان وارد شد و شخصیت آن فرد شاعر را محک زد.
خلیل اله عراقی گفت:لطافت‌ها و ذهن‌های بازی که شاعران دارند می‌تواند در رفتارهای دیگران باور ایجاد کند و می‌تواند باعث گفتگو و تعامل و تأمل جامعه و شاعر شود.

 

وی خاطرنشان کرد: دهمین جشنواره شعر یار و یادگار با حضور مسئولین ، برگزیدگان، شاعران و اهالی فرهنگ در سالن اجتماعات سازمان اسناد و کتابخانه ملی و به همت معاونت فرهنگی، هنری و ارتباطات مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام‌خمینی(ره) برگزار شد که نازنین مریم عمارلو شاعر نیشابوری با اهدای لوح تقدیر، تندیس و جایزه نقدی به عنوان برگزیده تجلیل گردید.
عراقی یادآورشد: نخستین جشنواره کشوری شعر هجو «رقص شمشیر جاهلی» با حضور مسئولین ، برگزیدگان، شاعران و اهالی فرهنگ در کرج برگزار شد که پس از داوری آثار ازمعصومه سادات شاکری شاعر نیشابوری با اهدای لوح تقدیر، تندیس و جایزه نقدی تقدیر به عمل آمد.
معاون اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: نقاط ضعف دشمنان انقلاب اسلامی بسیار زیاد است و این در عملکرد متناقض آن ها در موضوعات درونی کشورهایشان و موضوعات بین‌المللی بسیار واضح است که همه این ها می‌توانند دست‌مایه تولید آثار ادبی و هنری توسط هنرمندان و شاعران متعهد باشند.
سیدباقرمیرعلمدار
مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور