خیام نیوز:هیات بزرگ نوجوانان عاشورایی نیشابورتحت عنوان « احلی من العسل » در روز ششم محرم الحرام که منتسب به حضرت قاسم ابن الحسن(ع) در سطح این شهربرگزار شد.
معاون مدیرکل ومدیرآموزش وپرورش نیشابور اظهارکرد: هیات عزاداری “احلی من العسل” به منظور تجلیل از شهدای نوجوان کربلا به ویژه حضرت قاسم ابن الحسن(ع) به عنوان یکی از یاران نوجوان سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)در روز عاشورا، در سال های اخیر در کشور برگزار می شود.
سید جوادقوامی نژاد افزود: هیات بزرگ نوجوانان عاشورایی نیشابور تحت عنوان سوگواره احلی من العسل در روز ششم محرم الحرام که منتسب به حضرت قاسم ابن الحسن(ع) است از مقابل اداره آموزش وپرورش تا مسجد جامع نیشابور با نوای «لبیک یا حسین علیه السلام و هیهات من الذله» دانش آموزان برگزار گردید.


وی خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰۰دانش آموز نوجوان مدارس شهر نیشابور همراه با مسئولین ومعلمین با هیات عزاداری خود نخستین هیات عزاداری را در محرم امسال در نیشابور به راه انداختند.
قوامی نژاد یادآورشد : «احلی من العسل» در واقع پاسخی است که حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا(ع) که پرسیدند: مرگ در نزد تو چگونه است؟ داد. این نوجوان ۱۳ ساله در جواب گفت: مرگ در نزد من شیرین تر از عسل (احلی من العسل) است. عمق و پهنای دید این نوجوان ۱۳ ساله، به نوعی نشان دهنده مکتب اهل بیت و نوع نگاهشان به مرگ و زندگی است و اینکه اگر مرگ در راه خدا در راستای رسیدن به مقام قرب الی الله باشد، پس این نوع مرگ، بسیار شیرین است و می تواند به تعبیری «شیرین تر از عسل» هم باشد.
معاون مدیرکل ومدیرآموزش وپرورش نیشابور تصریح کرد: هیات عزاداری “احلی من العسل” نیشابور با عزاداری در طول مسیر با حضور در مسجدجامع این شهر نماز ظهروعصر را اقامه وبیانیه این روز مراسم قرائت شد.
سیدباقرمیرعلمدار