برگزاری  هفتمین همایش 44شهر مسیر جاده ابریشم در نیشابور

دیدبان نیشابور:با حضورمعاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی کشور همایش مدیران و شهرداران شهرهای مسیر جاده ابریشم با حضور ۴۴شهر۳ الی ۴ آبان ۹۶ در شهرستان نیشابور برگزار می شود.

شهردار نیشابور در این خصوص  اظهار کرد:هفتمین همایش مدیران و شهرداران شهرهای مسیر جاده ابریشم در شهر تاریخی و کهن نیشابور ۳ الی ۴ آبان ۹۶ با حضور معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی کشور برگزار می شود که یکی از اهداف این همایش احیای مجدد راه ابریشم و ارتباط موثر بین شهرهای مسیر جاده ابریشم است.

علی نجفی افزود: در این همایش ۴۴شهر مسیر جاده ابریشم حضور خواهند داشت و در این همایش تلاش خواهد شد تا با ارائه راهکارهای مختلف بتوانیم جاده ابریشم را احیا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این همایش ۳و۴ آبان۹۶ به میزبانی شهرداری نیشابور و میراث فرهنگی خراسان رضوی و شهرستان نیشابور و همکاری دیگر نهادها  برگزار خواهد شد.

نجفی یادآورشد: این مسیر از چین و در ایران از نیشابور به عنوان اولین شهر آغاز می شود و به قزوین به عنوان آخرین شهر ایرانی منتهی می شود ونیشابور تنها شهرستانی است که در طول تاریخ جاده ابریشم به طور ثابت و همیشگی بدون هیج جابجایی جغرافیایی حضور داشته است.

وی عنوان کرد: مجمع جهانی شهرهای جاده‌ابریشم به منظور گسترش همکاری‌های مشترک در جهت ساخت آینده‌ای روشن برای کلیه شهرهای در مسیر راه ابریشم بر روی کمربند جاده‌ابریشم جهانی در فضایی کاملا صلح‌آمیز، توسعه‌ای و نیز احترام به منافع مشترک به پیشنهاد برنامه اسکان بشر سازمان‌ملل‌متحد تأسیس شده است.

این مقام مسئول تاکیدکرد:امیدواریم با همکاری همه نهادها و سازمانها و همیاری همشهریان نیشابوری درجهت استفاده حداکثری ازموقعیت فراهم شده ضمن معرفی بهتر نیشابور  در راستای توسعه شهر  گام برداریم

شهردار نیشابور تصریح کرد: تاکنون ۶ همایش داخلی با حضور شهرداران ایرانی جاده ابریشم به میزبانی یکی از شهرهای در مسیر برگزار شده است که این مجمع در تلاش است تا با اتصال موضوعات فرهنگی، اقتصادی و گردشگری و ارتباط بین شهروندان، عاملی مؤثر برای بهره‌مندی شهرهای مسیر از توانمندی‌های یکدیگر و حرکت به سمت تحقق توسعه پایدار شهری باشد.

سیدباقرمیرعلمدار

خبرنگار رسانه های گروهی خراسان رضوی