خیام نیوز:مرحله استاني سي و پنجمين دوره مسابقات قرآن کريم اوقاف در بخش خواهران، با رقابت ۱۳۰ شکوفه قرآني به پايان رسيد و نفرات برتر معرفي شدند.

معاون فرهنگي و اجتماعي اداره کل اوقاف خراسان رضوي با بيان اين مطلب گفت: سازمان اوقاف و امور خيريه تنها سازماني است که مسابقات قرآن آن اختصاص به قشر خاصي ندارد و عموم مردم در همه رده هاي سني مي توانند در اين مسابقات شرکت کنند.

حجت الاسلام سعيد آخوندي افزود: در اين راستا هر سال مسابقات قرآني در دو مقطع سني بزرگسال و شکوفه و در دو بخش خواهران و برادران، در رشته هاي قرائت، ترتيل، حفظ و مفاهيم برگزار مي شود.

قران

وي با اشاره به نتايج مرحله استاني سي و پنجمين دوره مسابقات قرآن اوقاف مشهد گفت: در بخش خواهران در مقطع شکوفه ها زهرا بروغني از سبزوار، زينب ضياء دوست از سبزوار و فاطمه خوش دل از قوچان به ترتيب مقام هاي اول تا سوم را در رشته قرائت کسب کردند.

وي افزود: در رشته ترتيل، سيده زهرا اعلمي و ريحانه هادي زاده از مشهد و فاطمه فتح آبادي از قوچان نفرات اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و در رشته حفظ ۲۰ جزء فاطمه اصلاحي از بردسکن به عنوان نفر برتر معرفي شد.

معاون فرهنگي اجتماعي اداره کل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي افزود: در رشته حفظ ۱۰ جزء رويا فضائلي طرقي از مشهد نفر اول، عاطفه غفاري مقدم از نيشابور نفر دوم و فاطمه رضا دوست از بردسکن نفر سوم اين رشته در اين دوره از مسابقات شدند.

وي گفت: در رشته حفظ ۵ جزء زينب قوي هوش و مينا نورائي بيدختي از مشهد به ترتيب اول و دوم شدند و مليحه فتوحي از نيشابور سومين رتبه اين رشته را به خود اختصاص داد . نفرات برگزيده به مرحله کشوري راه پيدا مي کنند.

روزنامه خراسان