با اهتمام ناحيه مقاومت بسيج سپاه شهرستان نيشابور براي هشتمين سال متوالي واقعه غديرخم در روز عيدسعيد غديرخم بازسازي و اجرا مي شود.

دیدبان نیشابور:با اهتمام ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نیشابور برای هشتمین سال متوالی واقعه غدیرخم در روز عیدسعید غدیرخم بازسازی و اجرا می شود.
فرمانده نیروی مقاومت بسیج شهرستان نیشابور اظهارکرد: ستاد بزرگداشت این روز بزرگ با اهتمام نیروی مقاومت بسیج نیشابور وهمکاری دستگاههای اجرایی شهرستان آغاز به کار کرد و این نمایش واره بصورت میدانی ودر منطقه ای دوهکتاری با حضور بیش از ۲۰۰ هنرمند به اجرا در خواهدآمد و هنرمندان بسیجی نیشابورتمرین این کار را آغاز واجرایی نمودند.


سرهنگ سیدعلی اکبرحسینی گفت: در واقعه غدیر، پیامبر گرامی اسلام (ص) با برگزیدن حضرت علی(ع) به عنوان جانشین خود، دین اسلام را کامل کرد، برگزاری چنین برنامه‌هایی تاثیر بسزایی در آشنایی جوانان و نوجوانان با فرهنگ ولایت دارد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت گرامیداشت واقعه غدیرخم به عنوان روز بزرگ و تاریخ ساز در مکتب اسلام عید غدیرخم و آغاز ولایت حضرت علی(ع)، سرآغاز یک تحول عظیم و ماندگار در تاریخ اسلام است .
حسینی یادآورشد:کار تحقیقاتی توسط کارشناسان هنری و مذهبی پیرامون روز غدیر خم و اتفاقات پیرامون آن انجام شد و درنهایت واقعه غدیرخم به عنوان یکی از مهمترین بخش های تاریخ اسلام و به خصوص تشیع علوی برای هشتمین بار بصورت میدانی در شهرستان نیشابور بااجرای نمایش وبازسازی و به صورت نمادین برگزارمی شود .
فرمانده نیروی مقاومت بسیج شهرستان نیشابور تصریح کرد: این مراسم درروزپنج شنبه ۸ شهریور۹۷ ساعت ۹ صبح درانتهای بلوار شهید سردارنورعلی شوشتری (جاده باغرود)بالاتر از فرودگاه آموزشی نیشابور ویژه عموم مردم برگزار می شود./خبرگزاری آریا